מי אנחנו?

ארגון הומסטארט מורכב מצוות רחב של אנשי מקצוע עם תשוקה, ניסיון וידע בחינוך המונטסורי והתמחויות בתחומים נוספים כמו פסיכולוגיה, חינוך לגיל הרך, ניהול, תקשורת מקרבת, עיצוב, תזונה, אמנות, מוסיקה ועוד. מגוון המומחים השותפים בצוות מאפשר לנו ליצור ליווי מקיף בכל פרוייקט חינוכי שאנו שותפים לו ולתת מענה לצרכים השונים והייחודיים שעולים מהשטח תוך שמירה על קו מונטסורי ברמה הגבוהה ביותר בעולם.

WhatsApp Image 2019-12-22 at 12.57.24 PM

שני זילברשטיין

ראש ארגון הומסטארט מונטסורי

ילדת מונטסורי ומדריכת מונטסורי מוסמכת מבית הספר AMI עם תעודות לידה עד 3 וגילאי 3-6, שני היא בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ועשר שנות ניסיון בהקמה, הדרכה וליווי במסגרות חינוך מונטסורי בישראל. שני לומדת תואר שני בחינוך מונטסורי לגיל הרך, תעודה בתאוריית ההיקשרות במכללת ניופלד וכותבת תזה בנושא היקשרות בתוך כיתת מונטסורי.

 
״אני רואה את עצמי כמדריכת מונטסורי בעולם. הומסטארט היא הכיתה שלי ותפקידי בתור מדריכת מונטסורי הוא ליצור את הסביבה המיטבית עבור כל אנשי הומסטארט, כך שהם יוכלו לתת את המתנה שלהם לעולם. ביחד אנחנו יוצרים את החיים שאנחנו רוצים לחיות, עבורנו, עבור ילדינו ועבור העולם.״
WhatsApp%20Image%202020-06-21%20at%204.5

טל שפריר

צוות הומסטארט מונטסורי

אמא. מנחה לתקשורת אמפתית והיקשרות ומדריכת מונטסורי 3-6.

״כדי להוביל ילד, ללמד, לחנך - בין אם בתור מורה או הורה - אני צריכה לעבוד על החיבור שלו אלי ועל הקשר בנינו. כאשר הילד יודע שאני רוצה בטובתו, מרגיש בטוח ושייך, הוא ייתן לי להוביל אותו ולהראות לו את הדרך. בעזרת כלים של תקשורת אמפתית וקשובה והבנת תהליכי ההיקשרות - אנחנו מקבלים לידינו הובלה טבעית, שיתוף פעולה והתנהלות רגועה ומודעת יותר, וזוכים לגדל ילדים בטוחים, מודעים, בעלי יכולות גמישות והתמודדות עם כל מה שיקרה בדרכם.״
83750691_10156524708261121_7692379185544

ירון יעקב

צוות הומסטארט מונטסורי

מדריך מונטסורי מוסמך עם ניסיון של 15 שנה בכיתות מונטסוריות. ירון בעל תעודות הסמכה מ-AMI, NAMC, ומהמכון הישראלי לחינוך מונטסורי. בעבר לימד בבית ספר ״דרך הילד״ וב״מרכז מונטסורי״ בכפר הירוק, ובשנה האחרונה הקים את בית חינוך מונטסורי-יער במקווה ישראל. בנוסף ירון מרצה ומלמד בקורס ״אמן חינוך״, כותב במגזין ״מונטסורי ישראל״, ומייסד ומנהל את קבוצת ״מונטסורי ישראל״ בפייסבוק שמונה כ-13,000 משתתפים. ירון אוהב ללמד חשבון (מאוד), לשהות ביער, לטפס על עצים, לנגן בגיטרה ולשיר עם הילדים.

״אם זורעים זרעים לא צריך לשתול שתילים.״
WhatsApp Image 2020-06-21 at 8.03.30 AM.

לירון חן אונגר

צוות הומסטארט מונטסורי

אמא לשלושה: תמיר, שגיא ורומי. נשואה לאפרים. מנהלת וגננת ב"גן כמו פעם - מרכז מונטסורי" בנס ציונה. לירון בעלת תואר ראשון בחינוך לגיל הרך וחינוך מיוחד. לירון חלק מצוות ליווי הגנים של צוות הומסטארט ובבנייה ותמיכה של קהילת המונטסורי בישראל בזכות הפיקניקים הקהילתיים.

 
״חלומות נועדו להגשים.״

סנדרה בלאיש

צוות הומסטארט מונטסורי

נשואה לברונו ואמא של אורי בן השלוש. במקור מצרפת ועלתה לארץ לפני 16 שנים. סנדרה התחילה את דרכה כגננת לאחר תואר ראשון בחינוך לגיל הרך התמחות חינוך מיוחד והמשיכה לעולם הטיפול עם תואר שני בטיפול באמנות. סנדרה נחשפה לפדגוגיה מונטסורית בתואר הראשון ובשנים האחרונות השתתפה במספר קורסים בגישות מונטסוריות והקשרותיות. בשנה האחרונה התחילה את היוזמה לפתיחת גן מונטסורי עירוני בבת ים וכך התחברה להומסטארט והשתלבה בצוות ובקהילה.

״אני מאמינה בלתת לילדים כלים לביטוי עצמי, בללמוד מהם ואותם. אני מוצאת שהחיבור בין מונטסורי לבין אמנות מאפשר לילדים לרכוש ולפתח מגוון מיומנויות לביטוי עצמי, ומאפשר לנו להכיר אותם.״

שירן אייזנשטיין

צוות הומסטארט מונטסורי

שירן התחילה את דרכה בעולם החינוך המונטסורי בבית ספר דרך הילד ב-2014. בארה״ב היא השתתפה בקורס AMS לגילאי 3-6 ולימדה בבית ספר ישיבת נתיבות מונטסורי באיסט ברונסוויק, ניו ג׳רזי, וב-Children’s House Montessori School בהיילנד פארק, ניו ג׳רזי. שירן מוזיקאית וכותבת ושרה שירי ילדים (ושירי מבוגרים). היא אמא לרינה ויעל ונשואה לג׳ון, והם גרים בהיילנד פארק.

״אני מאמינה שלמידה באה מהילד/ה, והתפקיד שלי כמדריכת מונטסורי הוא לא רק "ללמד" אלא לאפשר ללמידה לקרות.״

שרון ולדמן

צוות הומסטארט מונטסורי

תושבת פתח תקווה, נשואה לאבי, אמא של אלון וליבי הופ. עלתה לארץ מקולומביה לפני כ14 שנים.

 
״יש בי רצון לשמור על העולם. זה בא לידי ביטוי ברכיבה על אופניים במקום נסיעה ברכב, שימוש חוזר ומיחזור של דברים, יצירת משחקים עם אותם חומרים, שימוש נכון במים וחשמל, והתנדבות בגינה קהילתית. יחד עם זאת מאוד חשוב לי לייצר סביבה כייפית, נעימה ורגועה יותר.״