הקורס הדיגיטלי

הקורס הדיגיטלי של הומסטארט קם בכוונה להנגיש את הגישה ואת השיטה אותן מריה מונטסורי גילתה מזה מעל 100 שנה והוא נוצר באופן יעיל ומדויק מתוך רצון לתת את הבסיס להבנה של מונטסורי: 

הוא עוזר ליצור את האדמה ולהבין את העומק של התרגילים, בזמן שהוא מדגיש את החשיבות של התהליכים שמתרחשים בכיתה במיוחד עם פתיחת השנה. מתוך הסרטונים והמפגשים בזום המשתתפים יבינו את חשיבות הדיוק והסדר, ואת העושר שמאחורי כל הדגמה וכל תרגיל.

מתוך הקורס תקבלו השראה ורעיונות יצירתיים איך להביא את המהות של מונטסורי בעזרת האביזרים המיוחדים שמלווים את העשייה בכיתה.

 

הקורס הדיגיטלי שלנו הוא החלק הראשון של תכנית הליווי רחבת היריעה שלנו הכוללת מגוון כלים ליצירת מסגרות החינוך של חלומותינו. 

עם בסיס של מונטסורי לפי גישת AMI (בית הספר היחיד להכשרת מדריכי מונטסורי עם אישור וחתימה של מריה מונטסורי עצמה), תאוריית ההיקשרות של ניופלד למסגרות חינוך, פילוסופית מונטסורי, תצפיות, ביקורים בגנים, עיצוב כיתה ועוד, תכנית הליווי הרחבה שלנו יכולה- בזכות השימוש בפלטורמה דיגיטלית- להגיע לעוד ועוד גנים ברחבי הארץ.


סילבוס הקורס:


לאחר מפגש הזום הראשון אותו נקיים ב-19.8 משתתפי הקורס יוכלו להיכנס לאזור של members של אתר האינטרנט שלנו www.homestart.co.il ולקבל גישה למגוון סרטונים בנושאים של כישורי חיים, חושים, שפה, חשבון ותאוריה.

 

הסרטונים:

 

הקדמה:

סרטונים שמסבירים איך כדאי ללמוד את הקורס הזה, את פילוסופיית מונטסורי על רגל אחת, תפקידו של המבוגר ותפקידה של הסביבה כמורה שני. נלמד את ארגז הכלים של הילד (התודעה המפנימה/מוח סופג, תקופות רגישות, נטיות טבעיות והמדריך הפנימי) ואיך כל מה שקורה בכיתה עונה על הצרכים ההתפתחותיים של הילד.


כישורי חיים: 

כישורי חיים זה הבסיס של כל כיתת מונטסורי. הם החלק הארי של הכיתה והתרגילים באותה הקטגוריה נותנים אפשרות לילדים לתרגיל מיומנויות בסיסיות של חיי היומיום של הגן ושל הבית. האופן בו אנחנו מדגימים (מראים לילד איך עובדים) מתרגל את הזיכרות, את החשיבה המתמיטית, את הקשר עין-יד, מכין את היד ואת העיניים לכתיבה וקריאה, מראה לילד איך לבדוק את העבודה שלו ובעצם עוזר לילד לפתח את הריכוז ואת הדיוק שיעזרו לו להיות פנוי לכל למידה שהוא ירצה לרכוש בחיים.


תחת כישורי חיים נלמד איך לעבוד עם תרגילים בתחומים של:

1. נימוסין והליכות/התהנלות חברתית: התחום הזה מדבר על איך מתנהלים בכיתה ובחברה שלנו? בין אם מדובר בלבקש מחבר לזוז כדי שאוכל לעבור ועד להמתין בסבלנות על מגיע תורי, נלמד איך ללמד בצורה משחקית את ההתנהגויות המכבדות המקובלות בתוך קהילה.

2. דאגה לסביבה: מיומנויות טאטוא, כביסה, קיפול, עריכת שולחן ועוד מגוון כלים פרקטיים שמאפשרים לילד להיות מודע לסביבה שלו ולחלק שלו בתוכה.

3. דאגה לעצמי: לכפתר כפתורים, לשרוך שרוכים, להבריש שיער, נלמד מה הילדים יכולים לעשות בעצמם אם רק נעזור להם להבין את הצעדים.

 

חושים:
כולנו כבר יודעים : כל מה שמגיע לאינטלקט נקלט דרך החושים, אבל תחום החושים של מונטסורי מגיע כדי לעזור לילד להביא מודעות לחוויות החושיות שלו, לקטלג ולעזור לשליפה מזיכרון.
בתחום החושים נלמד איך לעבוד עם חוש הראייה ואיך להעמיק בעבודה ובדיוק כך שילדים ירגישו ריגוש ואתגר אפילו במפגש עם עיגול ומשולש. 

בנוסף, תקבלו כמה הדגמות של עבודה עם חוש המישוש שמאוד עוזרת לילדים להירגע ולהתרכז. 

 

שפה:

אנחנו נלמד איך להנגיש את השפה ככלי לביטוי עצמי, איך לעודד שיח, תקשורת, הבנת הנקרא, מושעות לצלילים ואל כללללל תהליך הכתיבה שילדים עוברים בין הגילאים 3-6.
 

מתמטיקה:

החשיבה המתמטית היא נטייה טבעית של האדם איתה ילד מגיע לעולם ולה אנחנו נותנים מענה מהרגע הראשון שהילד נכנס לכיתה. 

בתחום של מתמטיקה נלמד איך אנחנו מנגישים את המספרים 0-10 כך שהילד יפתח הבנה כמותית, איך להציג את המספרים ואילו פעילויות ניתן לעשות כדי להביא את הילד להבנה מעמיקה של קבוצת המספרים הראשונה הזו.


 

מפגשים קבוצתיים בזום:

בנוסף לכמעט 10 שעות של תכנים מוקלטים, נקיים 8 מפגשי זום לטובת דיון וקבלת כלים פרקטיים מותאמים אישית לניהול כיתה, ניהול מפגשים, יצירת קשר עם הילדים ועוד.

המפגשים יהיו מוקלטים ויעלו לדרייב משותף לצפייה חוזרת ו/או השלמה.

 

מועדים ושעות של מפגשים הזום:

19.8.20    ד׳     20:30-22:00          מבוא: הילד לפי גישת מונטסורי

20.8.20    ה׳    20:30-22:00           הסביבה: עיצוב כיתה

27.8.20    ה׳    20:30-22:00           הכנה לפתיחת השנה

 

09.9.20    ד׳     20:30-22:00          איסוף פתיחת השנה

23.09.20  ד׳     20:30-22:00          איך מעבירים מפגש במונטסורי 

07.10.20  ד׳     20:30-22:00          ניהול כיתה
21.10.20  ד׳     20:30-22:00          ניהול כיתה

28.10.20  ד׳     20:30-22:00          מפגש סיכום
 

מחיר השקה: ₪2,500

צור קשר

תודה שהתעניינת. נציג הומסטארט יחזור אליך להרשמה.